Salt la continut

MAXIME SI CUGETARI

* * * * * 1 Voturi

336 replies to this topic

life_s_warrior

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 2185 Postari:
"Fă ce poţi, fără să te compari cu alţii. Pădurea ar fi foarte tăcută dacă numai păsările cu tril maiestru ar canta."

nina magda

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 3364 Postari:

ASCULTAREA

Ascultarea aminata este sora neascultarii.

Fiecare om al istoriei a invatat trei lucruri: cum sa aculte, de cine sa asculte si cind sa asculte.

Christos a fost singurul copil care stia mai mult ca parintii Sai - cu toate acestea a fost ascultator.

Trebuie sa-i admiram pe parintii de azi. stiu sa sculte de copiii lor.

Urechile nu sunt facute sa se inchida, dar gura, da.

alleexa

Junior Member

• Membri
  • Pip
  • 2 Postari:

CUM SA PIERZI O DRAGOSTE IN 30 D SECUNDE

Dragostea nu mai e la moda.Se poarta cinismul, aroganta si atitudinea "hard to get".Razboiul dintre sexe a capatat aerul unei competitii de castigare a independentei emotionale.Romantismul are parfum de crema "Farmec" in care iti bagi nasul cu duiosie pentru ca iti aminteste de mirosuri din copilarie, dar cu care nu t dai niciodata in public.Nu vrei sa mirosi a "bunica".Suntem educati sa nu n asumam risuri emotionale.E mai puternic cine iubeste mai putin."Cine nu risca, nu castiga!" e deviza lumii moderne...in orice altceva, mai putin in dragoste.In iubire e o dovada de slabiciune.Studiile arata ca primele 30 de secunde sunt cu adevarat relevante.Doar atat iti ia sa stii ca te-ai putea sau nu indragosti de o persoana p care o vezi pentru prima data.Inseamna ca, stiintific, dragostea la prima vedere exista!Panicheaza-te!Traim in secolul vitezei.Gandeste-te de cate ori cate 30 de secunde ai irosit pana acum.Asta nu inseamna ca de atatea ori ai trait dragostea la prima vedere, ci ca doar de-atatea ori ai fi putut-o trai.Purtam cu noi un bagaj de iubiri neasumate, pentru ca povestea incepe cu adevarat doar in momentul gestului decisiv.Pentru care ai nevoie de curaj.Curajul de a-ti invinge prejudecatile si frica de refuzAsa ca scotoceste in colectia ta de 30 de secunde si intreaba-te daca n-ai ratat cumva o mare poveste de dragoste doar pentru ca nu ai avut curaj! 

alleexa

Junior Member

• Membri
  • Pip
  • 2 Postari:

CUM SA PIERZI O DRAGOSTE IN 30 D SECUNDE

Dragostea nu mai e la moda.Se poarta cinismul, aroganta si atitudinea "hard to get".Razboiul dintre sexe a capatat aerul unei competitii de castigare a independentei emotionale.Romantismul are parfum de crema "Farmec" in care iti bagi nasul cu duiosie pentru ca iti aminteste de mirosuri din copilarie, dar cu care nu t dai niciodata in public.Nu vrei sa mirosi a "bunica".Suntem educati sa nu n asumam risuri emotionale.E mai puternic cine iubeste mai putin."Cine nu risca, nu castiga!" e deviza lumii moderne...in orice altceva, mai putin in dragoste.In iubire e o dovada de slabiciune.Studiile arata ca primele 30 de secunde sunt cu adevarat relevante.Doar atat iti ia sa stii ca te-ai putea sau nu indragosti de o persoana p care o vezi pentru prima data.Inseamna ca, stiintific, dragostea la prima vedere exista!Panicheaza-te!Traim in secolul vitezei.Gandeste-te de cate ori cate 30 de secunde ai irosit pana acum.Asta nu inseamna ca de atatea ori ai trait dragostea la prima vedere, ci ca doar de-atatea ori ai fi putut-o trai.Purtam cu noi un bagaj de iubiri neasumate, pentru ca povestea incepe cu adevarat doar in momentul gestului decisiv.Pentru care ai nevoie de curaj.Curajul de a-ti invinge prejudecatile si frica de refuzAsa ca scotoceste in colectia ta de 30 de secunde si intreaba-te daca n-ai ratat cumva o mare poveste de dragoste doar pentru ca nu ai avut curaj! 

nina magda

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 3364 Postari:

FRICA...

Barbatul care refuza sa lupte era numit fricos. Azi se numeste burlac.

Curaj inseamna sa fii tu singurul care stie ca iti este frica.

Marimea fricii noastre dovedeste micimea credintei noastre.

Cel care se teme ca face prea multe de obicei face foarte putine.

Frica de viitor este cancerul prezentului.

Nu te teme de miine, Dumnezeu este deja acolo.

Cea mai mare gresala pe care poti s-o faci in viata este sa traiesti permanent cu frica in sin ca vei face una.

nina magda

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 3364 Postari:

LIBERTATEA...

........ este o moneda cu doua fete: pe una sunt privilegii, iar pe cealalta responsabilitati. Nu se poate sa fie privilegii pe ambele fete. Unii ar vrea sa se bucure numai de avantaje, dar se sperie de orice lucru care aduce a ... responsabilitate.

"Liber ca pasarea cerului" este numai o expresie a oamenilor. Pasarile care zboara nu cunosc aceasta expresie. Toate animalele salbatice stiu ca ele sunt limitate de bariere de mediu, de teritoriu si de acel ceva inefabil pe care oamenii il numesc "instinct". Cand toate acestea sunt luate in consideratie, ajungem la concluzia ca fiecare avem "colivia" limitarilor noastre.

Candva urlam ca leii dupa libertate, acum behaim ca mieii dupa securitate! Solutia oamenirii nu este in ocrotirea pe care ne-o dau guvernele, ci in oamenii liberi peste care nu domneste nimeni in afara lui Dumnezeu.

Aflam libertatea cand Il gasim pe Dumnezeu si ne-o pierdem cand Il pierdem pe El.

odobitza

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 605 Postari:
Fiecare zi poate deveni o zi frumoasa. Trebuie doar sa privesti in jurul tau...si sa te gandesti la lucrurile minunate pe care tu le ai. Invata sa fi multumitor pentru o noua zi, pentru soare,sanatate,pentru paine, pentru familie si prieteni apropiati, pentru flori, muzica si pentru vise frumoase. De multe ori furtuna, vremea rea nu este nici pe jumatate atat de groaznica precum pare...deci nu lasa ca ploaia sa sa iti strice ziua. Aminteste-ti ca norii negrii vor trece preschimbandu-se in amintire...si intr-un simplu zambet..pentru ca vremurile bune sunt pe drum!

odobitza

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 605 Postari:

Maxime si cugetari crestine

Toate astea le-am primit intr-un mesaj ... si m-am gandit ca pot sa le impartasesc cu voi!!

Cand bate la usa cel rau, lasa-l pe Isus sa raspunda.
    Cand noi lucram, noi lucram, insa cand noi ne rugam, Dumnezeu lucreaza!
Umilinta falsa este mandrie curata.
    Fii rabdator cu greselile altora; ei trebuie sa aiba rabdare cu ale tale.
Timpul petrecut cu Dumnezeu este o investitie in eternitate.
    Dumnezeu nu ne datoreaza nimic, dar ne daruie totul.
Poate ca oamenii se vor indoi de ceea ce spui, dar vor crede ceea ce faci.
    Nu putem intra in Cer daca mai inainte nu a intrat Cerul in noi.

Cereri mari duc la raspunsuri mari pentru ca rugaciunea misca mainile care misca lumea.
    Dumnezeu te are in planurile Lui, Il ai si tu pe El in ale tale?

Nu esti gata sa traiesti pana nu esti gata sa mori.

Noi il privim pe Dumnezeu asa cum aviatorii isi privesc parasuta; ea este acolo pentru urgente dar pilotul spera sa nu trebuiasca sa o foloseasca niciodata. (C.S. Lewis)
Daca crestinii n-ar fi copii lui Dumnezeu, Satan n-ar incerca sa-i faca sa se indoiasca de faptul ca sunt. Cred in Dumnezeu asa cum cred in rasaritul soarelui. Nu pentru ca il vad ci pentru ca vad tot ce atinge. (C.S. Lewis)
    Nu exista oameni atat de buni ca sa se mantuiasca singuri - dar nici atat de rai sa nu poata fi mantuiti de Dumnezeu

Amanarea este actul de deces al unei hotarari bune.

Putem sluji fara iubire dar nu putem iubi fara slujire.

Daca nu gasesti nici o cale de iesire, incearca privind in sus!
    Dumnezeu va avea grija de lucrurile prin care treci, tu ai grija cum treci prin ele!

Prieten iti este cel ce stie totul despre tine si totusi te place. Prietenii sunt ca si curcubeul: iti lumineaza viata cand ai trecut printr-o furtuna. Prietenia este ca si vinul: se face mai buna cu trecerea timpului.

Orice om vrea sa fie apreciat. Deci daca apreciezi pe cineva, nu pastra secret acest lucru. (Mary K. Ash)

Invata din greselile altora; viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.
    Cand nu-ti ramane decat Dumnezeu, vei descoperi ca Dumnezeu iti este suficient.

Daca vezi pe cineva fara zambet, da-i unul de-al tau! Cei ce umbla cu Dumnezeu nu vor fi in pas cu lumea.

Cei ce umbla cu Dumnezeu nu vor fi in pas cu lumea.
    Daca vrei sa faci lucruri mari trebuie sa ramai mic.
Fiecare vrea sa traiasca pe varful muntelui, insa toata fericirea si cresterea vin in timp ce il urci!
    Am tinut multe lucrui in mana si le-am pierdut, dar ceea ce am incredintat in mainile lui Dumnezeu este al meu si astazi.

Nu te teme de moarte; cu cat murim mai repede cu atat avem mai mult timp sa fim nemuritori

Cu Dumnezeu alaturi nu te poti pierde in multime.
Pentru crestin cerul se pronunta: A-C-A-S-A.

Si El a murit pentru toti, pentru ca cei ce traiesc sa nu mai traiasca pentru ei insisi ci pentru Cel ce a murit si a inviat pentru ei. ( 2 Cor 5:15)

O Biblie uzata de mult citit e semnul unui suflet bine hranit.

Problema pe care o constituie crestinul de rand este ca e numai un crestin de rand.

Unii crestini nu fac nimic; dar nu exista nici un crestin care sa n-aiba nimic de facut.

nina magda

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 3364 Postari:
Citat odobitza

Maxime si cugetari crestine

Toate astea le-am primit intr-un mesaj ... si m-am gandit ca pot sa le impartasesc cu voi!!

Cand bate la usa cel rau, lasa-l pe Isus sa raspunda.
    Cand noi lucram, noi lucram, insa cand noi ne rugam, Dumnezeu lucreaza!
Umilinta falsa este mandrie curata.
    Fii rabdator cu greselile altora; ei trebuie sa aiba rabdare cu ale tale.
Timpul petrecut cu Dumnezeu este o investitie in eternitate.
    Dumnezeu nu ne datoreaza nimic, dar ne daruie totul.
Poate ca oamenii se vor indoi de ceea ce spui, dar vor crede ceea ce faci.
    Nu putem intra in Cer daca mai inainte nu a intrat Cerul in noi.

Cereri mari duc la raspunsuri mari pentru ca rugaciunea misca mainile care misca lumea.
    Dumnezeu te are in planurile Lui, Il ai si tu pe El in ale tale?

Nu esti gata sa traiesti pana nu esti gata sa mori.

Noi il privim pe Dumnezeu asa cum aviatorii isi privesc parasuta; ea este acolo pentru urgente dar pilotul spera sa nu trebuiasca sa o foloseasca niciodata. (C.S. Lewis)
Daca crestinii n-ar fi copii lui Dumnezeu, Satan n-ar incerca sa-i faca sa se indoiasca de faptul ca sunt. Cred in Dumnezeu asa cum cred in rasaritul soarelui. Nu pentru ca il vad ci pentru ca vad tot ce atinge. (C.S. Lewis)
    Nu exista oameni atat de buni ca sa se mantuiasca singuri - dar nici atat de rai sa nu poata fi mantuiti de Dumnezeu

Amanarea este actul de deces al unei hotarari bune.

Putem sluji fara iubire dar nu putem iubi fara slujire.

Daca nu gasesti nici o cale de iesire, incearca privind in sus!
    Dumnezeu va avea grija de lucrurile prin care treci, tu ai grija cum treci prin ele!

Prieten iti este cel ce stie totul despre tine si totusi te place. Prietenii sunt ca si curcubeul: iti lumineaza viata cand ai trecut printr-o furtuna. Prietenia este ca si vinul: se face mai buna cu trecerea timpului.

Orice om vrea sa fie apreciat. Deci daca apreciezi pe cineva, nu pastra secret acest lucru. (Mary K. Ash)

Invata din greselile altora; viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.
    Cand nu-ti ramane decat Dumnezeu, vei descoperi ca Dumnezeu iti este suficient.

Daca vezi pe cineva fara zambet, da-i unul de-al tau! Cei ce umbla cu Dumnezeu nu vor fi in pas cu lumea.

Cei ce umbla cu Dumnezeu nu vor fi in pas cu lumea.
    Daca vrei sa faci lucruri mari trebuie sa ramai mic.
Fiecare vrea sa traiasca pe varful muntelui, insa toata fericirea si cresterea vin in timp ce il urci!
    Am tinut multe lucrui in mana si le-am pierdut, dar ceea ce am incredintat in mainile lui Dumnezeu este al meu si astazi.

Nu te teme de moarte; cu cat murim mai repede cu atat avem mai mult timp sa fim nemuritori

Cu Dumnezeu alaturi nu te poti pierde in multime.
Pentru crestin cerul se pronunta: A-C-A-S-A.

Si El a murit pentru toti, pentru ca cei ce traiesc sa nu mai traiasca pentru ei insisi ci pentru Cel ce a murit si a inviat pentru ei. ( 2 Cor 5:15)

O Biblie uzata de mult citit e semnul unui suflet bine hranit.

Problema pe care o constituie crestinul de rand este ca e numai un crestin de rand.

Unii crestini nu fac nimic; dar nu exista nici un crestin care sa n-aiba nimic de facut.

WinkWinkADEVAR CURAT!!  MULTUMIM CA LE-AI IMPARTASIT CU NOI ODOBITZA !!!!WinkWink

CAMMELUTZA

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 2113 Postari:
Wink

Arbitrul_Elegantei

Junior Member

• Membri
  • PipPip
  • 19 Postari:
mai bine de jumatate din rubrica asta e ocupata cu maxime si "vorbe de duh" despre Dumnezeu , ingeri si voluntari in Africa. stiu ca poate suna ciudat da` ma intreb daca Dumnezeu este de acord cu propaganda asta "pro-mantuire" asa de agresiva.... sunt de acord ca sunt foarte frumoase ( majoritatea) dar sunt asa de multe incat devin patetice........ ce-i drept unele sunt patetice nu datorita faptului ca sunt multe ci pur si simplu... de exemplu "Nu te teme de moarte; cu cat murim mai repede cu atat avem mai mult timp sa fim nemuritori" .... exista cineva intre voi care ar fi dispus sa moara azi ....si sa-i lase pe cei din familie... pe parinti ; pe frati ca sa fie el nemuritor??... daca ar face cineva asta ar fi dupa parerea mea egoist ..... a fi egoist este una din "calitatile" pe care trebuie sa le ai pentru a fi recrutat pe lista celor mantuibili?? ...uh.... nu cred.... de fapt sunt sigur ca nu..... daca tot ve-ti pune aceste maxime - foarte fumoase de altfel - macar cititile inainte ......... unii ar putea sa se simta jenati ca sunt crestini cand le-ar citi....;)

life_s_warrior

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 2185 Postari:
Citat Arbitrul_Elegantei
mai bine de jumatate din rubrica asta e ocupata cu maxime si "vorbe de duh" despre Dumnezeu , ingeri si voluntari in Africa. stiu ca poate suna ciudat da` ma intreb daca Dumnezeu este de acord cu propaganda asta "pro-mantuire" asa de agresiva.... sunt de acord ca sunt foarte frumoase ( majoritatea) dar sunt asa de multe incat devin patetice........ ce-i drept unele sunt patetice nu datorita faptului ca sunt multe ci pur si simplu... de exemplu "Nu te teme de moarte; cu cat murim mai repede cu atat avem mai mult timp sa fim nemuritori" .... exista cineva intre voi care ar fi dispus sa moara azi ....si sa-i lase pe cei din familie... pe parinti ; pe frati ca sa fie el nemuritor??... daca ar face cineva asta ar fi dupa parerea mea egoist ..... a fi egoist este una din "calitatile" pe care trebuie sa le ai pentru a fi recrutat pe lista celor mantuibili?? ...uh.... nu cred.... de fapt sunt sigur ca nu..... daca tot ve-ti pune aceste maxime - foarte fumoase de altfel - macar cititile inainte ......... unii ar putea sa se simta jenati ca sunt crestini cand le-ar citi....;)

La un alt topic am scris ceva de genul: Am invatat sa lupt pentru viata, chiar daca uneori stau in fata unor "avalanse",am invatat sa o prind de gat si sa-i spun:"STII , VIATA!!!!...TE IUBESC ATAT DE MULT !!!...DACA VA FI SA MOR , MOR CU TINE-N SUFLET !!!!!" Si...sincer, nu ma simt jenata ca sunt crestina, indiferent ce au scris alte persoane...Sunt doar pareri, ganduri...iar eu am principiile mele ( ca orice om de altfel) ...Smile

Arbitrul_Elegantei

Junior Member

• Membri
  • PipPip
  • 19 Postari:
mda.... interesant....uh...NU TOTI OAMENII AU PRINCIPII !!!! uita-te la cei din Parlament =))=)) ...... "STII , VIATA!!!!...TE IUBESC ATAT DE MULT !!!...DACA VA FI SA MOR ,
MOR CU TINE-N SUFLET !!!!!" ... sufletul este practic ... este..uh .. TU . cand vb de suflet vb de tine. trupul este doar un "vehicul" pentru suflet ;pentru tine. am dreptate?? asa... si poti spune ca ai murit doar cand "te desparti" de viata , sau cand "se desparte" ea de tine :P...in fine... atata timp cat ai VIATA in TINE , cum poti fi moarta?? tu faultezi flagrant logica cu toata "filozofia" ta de viata!!! ce-ar fi sa nu te mai minti .... du-te in fata oglinii , deschide ochii si priveste...apoi intoarce-te la calculator si spune-ne cum esti tu de fapt.... o fata (sau femeie )dintr-un oras de provincie fara nici o perspectiva ; stearsa ; absenta in viata sociala care incearca sa-si inabuse dispretul de sine cu ajutorul credintei .... spunandu-si "dumnezeu ma iubeste" ..... nu esti in stare sa iei nimik de la VIATA si te multumesti sa salivezi la o viata vesnica in rai in care vei contempla chipul luminos al tatalui iubitor...... eu ma simt jenat cand citesc unele maxime sau povestiri din rubrica asta da` poate e vina mea....e vina mea ca sunt mai normal... ;)

life_s_warrior

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 2185 Postari:
Citat Arbitrul_Elegantei
mda.... interesant....uh...NU TOTI OAMENII AU PRINCIPII !!!! uita-te la cei din Parlament =))=)) ...... "STII , VIATA!!!!...TE IUBESC ATAT DE MULT !!!...DACA VA FI SA MOR , MOR CU TINE-N SUFLET !!!!!" ... sufletul este practic ... este..uh .. TU . cand vb de suflet vb de tine. trupul este doar un "vehicul" pentru suflet ;pentru tine. am dreptate?? asa... si poti spune ca ai murit doar cand "te desparti" de viata , sau cand "se desparte" ea de tine :P...in fine... atata timp cat ai VIATA in TINE , cum poti fi moarta?? tu faultezi flagrant logica cu toata "filozofia" ta de viata!!! ce-ar fi sa nu te mai minti .... du-te in fata oglinii , deschide ochii si priveste...apoi intoarce-te la calculator si spune-ne cum esti tu de fapt.... o fata (sau femeie )dintr-un oras de provincie fara nici o perspectiva ; stearsa ; absenta in viata sociala care incearca sa-si inabuse dispretul de sine cu ajutorul credintei .... spunandu-si "dumnezeu ma iubeste" ..... nu esti in stare sa iei nimik de la VIATA si te multumesti sa salivezi la o viata vesnica in rai in care vei contempla chipul luminos al tatalui iubitor...... eu ma simt jenat cand citesc unele maxime sau povestiri din rubrica asta da` poate e vina mea....e vina mea ca sunt mai normal... ;)
Smile mai, mai , da ce parere buna avem despre noi (unii) .Poate ar trebui sa privesti mai des...spre cer! Si incearca sa nu mai judeci, incearca sa-ti stapanesti puseurile furibunde...Imi place sa cred ca esti cu adevarat un "arbitru al elegantei", fie chiar si-ntr-o conversatie pe forum!
Cat despre mine...m-am privit in oglinda si sunt multumita de ceea ce vad,Wink de ceea ce am ...Si pe langa tot ce am"agonisit"primesc multa dragoste si respect de la cei din jur...Poate si eu gandeam asa la 17 ani, dar sa-ti spun un secret: AM REUSIT IN VIATA!!!! SUNT FERICITA PE PAMANT!!!! Sper sa fii si tu cand vei fi de varsta mea ! Smile
Si ca sa revin la topic:"Adevarata maretie locuieste in caracterul omului, nu in ambitiile lui si nici in pozitia pe care o ocupa!"

CAMMELUTZA

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 2113 Postari:
Yell

nina magda

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 3364 Postari:

Um om care are o parere prea buna despre el insusi este ca si cel ce calatoreste cu balonul. Toti oamenii ii par mai mici decat sunt ei in realitate, dar, in acelasi timp, toti il vad pe el mai mic decat se crede el.

Trebuie sa-ti fie mila de cel arogant, el nu are prieteni adevarati! Cand ii merge bine, nu cunoaste pe nimeni; cand ii merge rau, nu-l cunoaste nimeni.

Mandria este o boala ciudata, ea face greata celor din jur, nu celui ce o are!
 Cine are o parere prea buna despre sine nu este un bun judecator al naturii umane.
 Daca, nu ar exista valori ideale, atunci totul se pierde in materialismul comun si fara nici o nadejde. Atunci nu mai avem nici un rost in viata, nici un scop rational si, prin urmare, nici un fel de consolare in aceasta lume. Daca dimpotriva, ratiunea insasi, printr-o analiza rece, obiectiva, stiintifica, restabileste aceste valori ideale si le aseaza acolo unde trebuie sa stea: in centrul activitatii umane, atunci, intr-ucat convingerea astfel obtinuta umple intr-adevar sufletul, intreaga viata apare dintr-o data intr-o noua perspectiva.

Arbitrul_Elegantei

Junior Member

• Membri
  • PipPip
  • 19 Postari:
Citat nina magda

Um om care are o parere prea buna despre el insusi este ca si cel ce calatoreste cu balonul. Toti oamenii ii par mai mici decat sunt ei in realitate, dar, in acelasi timp, toti il vad pe el mai mic decat se crede el.

Trebuie sa-ti fie mila de cel arogant, el nu are prieteni adevarati! Cand ii merge bine, nu cunoaste pe nimeni; cand ii merge rau, nu-l cunoaste nimeni.

Mandria este o boala ciudata, ea face greata celor din jur, nu celui ce o are!
 Cine are o parere prea buna despre sine nu este un bun judecator al naturii umane.
 Daca, nu ar exista valori ideale, atunci totul se pierde in materialismul comun si fara nici o nadejde. Atunci nu mai avem nici un rost in viata, nici un scop rational si, prin urmare, nici un fel de consolare in aceasta lume. Daca dimpotriva, ratiunea insasi, printr-o analiza rece, obiectiva, stiintifica, restabileste aceste valori ideale si le aseaza acolo unde trebuie sa stea: in centrul activitatii umane, atunci, intr-ucat convingerea astfel obtinuta umple intr-adevar sufletul, intreaga viata apare dintr-o data intr-o noua perspectiva.

chiar nu poti purta o discutie decat folosind texte spuse de cineva mai destept inainte ta ?? aici pe forum e usor sa conversezi parazitand intelepciunea altora dar ma intreb cum te descurci in viata cotidiana ... :)

life_s_warrior

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 2185 Postari:
Citat Arbitrul_Elegantei
Citat nina magda

chiar nu poti purta o discutie decat folosind texte spuse de cineva mai destept inainte ta ?? aici pe forum e usor sa conversezi parazitand intelepciunea altora dar ma intreb cum te descurci in viata cotidiana ... :)

Frown Stau si ma intreb de ce citesti ce nu-ti place? Si...nu lua totul in mod personal.Poate ai observat ca fiecare isi exprima opinia in felul sau, fie cu citate, fie cu inteligenta de IQ superior muritorilor de rand...Am invatat sa ne acceptam. Te acceptam si pe tine...Ce ar fi daca ai renunta la atacuri inutile? Sau...te ajuta cu ceva? Frown

CAMMELUTZA

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 2113 Postari:
nu stiu de ce ,dar tipul asta imi aminteste de raposatul oldjunior! or fi neamuri?

life_s_warrior

Senior Member

• Membri
  • PipPipPip
  • 2185 Postari:
SmileTot ce se poate!! Dar la inteligenta de care da dovada ar trebui sa-si dea seama ca aici se posteaza "maxime si cugetari", nu ne apucam noi sa demonstram talentul literar cu care suntem inzestrati...Si,nu inteleg de ce e asa furios pe toata lumea! La varsta lui, serios, eram mult mai "flexata" ( ca sa folosesc un cuvant "de-al lor"). SmilePoate de-aia am si reusit in viata! Ca nu m-am impiedicat de toata lumea!

Raspunde la acest subiect

You can make 1 more posts today.
Aceasta mesaj trebuie aprobata de un moderator inainte de a deveni vizibila